Edu-kontakt

telefon

Uruchomienie systemu

Uruchomienie w szkole systemu edu-kontakt jest niezwykle proste i wykonuje je dostawca usługi przy niewielkim udziale szkoły. Aby system został uruchomiony potrzebne jest skonfigurowanie danych nauczycieli (imię i nazwisko, adres mailowy), którzy będą wysyłać wiadomości oraz danych uczniów – imię i nazwisko ucznia oraz numer telefonu rodzica.

Dostawca systemu edu-kontakt przesyła formularze, które należy wypełnić i odesłać.

Większość danych jakie mają zostać wprowadzone do systemu, jest dostępna i zebrana w dziennikach szkolnych. Wystarczy je tylko przepisać w odpowiednie miejsca formularza. Jeśli szkoła korzysta z dziennika elektronicznego, sytuacja jest jeszcze prostsza. System edu-kontakt może automatycznie skopiować do siebie te dane i za zgodą rodziców, używać ich do wysyłania wiadomości.


Komunikaty mogą być tworzone dla:

  • pojedynczych uczniów (zawierając indywidualne cechy jak oceny ucznia),
  • dowolnie wybranych grup uczniów (np. dotyczące zajęć dodatkowych)
  • całych klas (zawierając informacje o wywiadówkach lub odwołanych lekcjach).
  • całej szkoły (np. komunikaty alarmowe).


System edu-kontakt działa w dwóch trybach:

Tryb bezpośredni – rodzice po odebraniu połączenia, od razu słyszą w słuchawce telefonu komunikat głosowy,


Tryb pośredni – rodzice odbierają powiadomienie o oczekującej wiadomości, następnie telefonują na wskazany numer, gdzie odsłuchują treść komunikatu. Tryb pośredni to rozwiązanie podobne do usługi poczty głosowej.

 

  • Za połączenia wykonywane pośrednio użytkownik wnosi stałą, miesięczną opłatę abonamentową 1 zł brutto za każdego ucznia. W tym rozwiązaniu koszt połączeń jest po części przeniesiony na rodziców, którzy oddzwaniaja do systemu i odsłuchują komunikaty. Koszt odsłuchania komunikatu jest naliczany, jak połączenie na zwykły numer stacjonarny, zgodnie ze stawkami operatora.
  • Za połączenia wykonywane bezpośrednio użytkownik wnosi stałą, miesięczną opłatę abonamentową 2 zł brutto za każdego ucznia i odsłuchuje komunikaty wysłane przez nauczycieli.
  • Za połączenia wykonywane bezpośrednio oraz komunikaty SMS użytkownik wnosi stałą, miesięczną opłatę abonamentową 4 zł brutto za każdego ucznia i odsłuchuje oraz odczytuje komunikaty wysłane przez nauczycieli.

 

Uwaga!

Niezależnie od wybranego trybu pracy systemu, komunikaty alarmowe, informujące np. o konieczności ewakuacji szkoły lub zagrożeniach, są realizowane w trybie bezpośrednim. Treść komunikatów jest od razu przekazywana głosowo do słuchawek telefonów rodziców.

 

Wdrożenie

Po podpisaniu umowy dostarczany jest plik konfiguracyjny w formacie Exel, w którym pracownik szkoły wprowadza dane wszystkich uczniów oraz numery telefonów rodziców. W pliku znajdą się także dane nauczycieli, przyporządkowanych do odpowienich klas.

Po uruchomieniu systemu edu-kontakt na adresy e-mail nauczycieli zostaną wysłane wiadomości z loginem i hasłem logowania oraz instrukcją korzystania z usługi. Czas uruchomienia usługi to około 2 dni robocze od momentu przesłania pliku konfiguracyjnego. 

Szkoły, które korzystają z dzienników elektronicznych, mają znacznie ułatwione wdrożenie usługi edu-konakt. Potrzebne dane mogą zostać w automatyczny sposób skopiowane do systemu, oszczędzając tym samym czas. W sytuacji, gdy szkoła używa dziennika elektronicznego, bardzo szybko można przejść od podpisania umowy do wysłania pierwszych komunikatów.

 

Zobacz w jakich sytuacjach system edu-kontakt jest niezbędny. Jeśli raz go użyjesz, to z pewnością nie wrócisz już do tradycyjnych metod komunikowania się z rodzicami swoich uczniów.

Kliknij TUTAJ!

Rodzinka

Strefa rodzica

 

Wszyscy rodzice pragną aby ich dzieci rozwijały się w przyjaznym i bezpiecznym środowisku. Pomagamy stworzyć warunki w których nauka dzieci i współdziałanie pedagogów z rodzicami przebiega sprawnie i komfortowo. Zapraszamy do zapoznania się z ważnymi dla każdego rodzica informacjami o systemie edu-kontakt.

Zadbaj o bezpieczny rozwój swojego dziecka!

więcej

Aktualności

Rozwiązanie dla placówek edukacyjnych dla dorosłych

W związku z rosnącym zainteresowaniem ze strony placówek świadczących usługi dydaktyczne osobom dorosłym przedstawiamy funkcjonalność systemu edu-kontakt pod kątem ich zarządzania.

 

07-11-2014 więcej

zobacz starsze